تبلیغات گوگل ادوردز با آپ گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل چیست و چه مزیت هایی دارد؟

تبلیغات گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل چیست ؟

بالابردن رتبه ی سایت یکی از موارد مهم و مورد توجه تمام صاحبان سایتهای اینترنتیست، یکی از عواملی که باعث بالا رفتن رتبه سایت شما میشود بالا رفتن تعداد افرادیست که از سایت شما دیدن میکندد. در برخی موارد این امکان که رتبه سایتتان با استفاده از الگوریتم های گوگل بالا برود وجود ندارد. گوگل در حین حال که به کاربران و مخاطبان اینترنتی توجه می کند توجه خاصی هم به سایت ها دارد؛ بدین منظور امکان تبلیغات را برای سایت ها به وجود آورده.
گوگل نام این تبلیغات را با نام google adwords به همگان معرفی کرده است. google adwords مانند یک فرم تبلیغاتی آنلاین اجرا می گردد که به صاحبان وب سایت ها اجازه اینکه تبلیغاتشان را برای کاربران اینترنتی نمایش دهند را می دهد.

مزایای تبلیغات کلیکی گوگل

تبلغات کلیکی گوگل یا همان google adwords باعث می شود بازدید سایتتان بالا رفته و این امر چطور اتفاق می افتد؟ بگذارید برایتان به طور کامل شرح دهم.
شما می توانید برای تبلیغ مورد نظرتان کلمات کلیدی مدنظرتان را انتخاب کنید، که این کار سبب می شود افراد مراجعه کننده به سایتتان افزایش یابد و این یعنی اگر یک سایت فروشگاهی دارید، مشتری محصولات سایتتان بیشتر شود، اگر یک سایت خدماتی دارید افراد تقاضا کننده ی خدماتتان افزایش یابد و… و این یعنی رونق کسب و کارتان !

تبلیغات گوگل

به طور مثال: مثلا شما یک وبسایت دارید که درآن محصولات دیجیتال الکترونیکی میفروشید. حال شما میخواهید از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید. هنگامیکه شما دارید تبلیغ کلیکی میدهید برای این تبلیغتان از یکسری کلمات کلیدی ای که پرطرفدار هستند و (اهمیت بالایی در محتوای وب دارند) استفاده می کنید. مثلا “جدید ترین گوشی های هوشمند” ، ” تبلت” ، “لپتاپ” و…
حالا افرادی که در اینترنت مشغول جستجوی این کلمات در موتورهای جستجو هستند در نتیجه ی جستجویشان با وبسایت شما روبرو میشوند و وارد سایتتان میشوند و از سایت شما خرید می کنند نه از سایت رقیبتان!!!
در تبلیغات کلیکی گوگل اگرکه کلمه ی کلیدی ای، زیاد کلیک خورده باشد بدین معنیست که سایتتان کلمات کلیدی مطلوبی داشته و توانسته رتبه ی خوب و بالایی در موتورهای جستجو به دست بیاورد.
در حقیقت تبلیغات کلیکی گوگل کاربران اینتنرتی را به سمت سایتتان هدایت میکند. در انتخاب کلمه ی کلیدی باید به این مسئله توجه داشته باشید که همه ی افراد از یک موتور جستجوی واحد استفاده نمی کنند پس باید کلمه ی کلیدی ای که مد نظرتان است را در موتورهای جستجوی دیگر نیز بررسی کنید و مهمترین و پرطرفدارترین را برای تولید محتوا انتخاب نمایید.

تبلیغات کلیکی چه هزینه ای دارد؟
این مدل از تبلیغات در ازای گرفتن مبلغ مشخص شده ای انجام می گردد. در تبلیغات کلیکی هر بار که کاربری برروی آگهیتان کلیک کند جدا ازاینکه یک بازدید کننده به سایت شما هدایت شده و بازدیدتان بالا رفته ، باید یک هزینه ای را به موتور جستجوی گوگل پرداخت نمایید.
مثلا شما یک وبسایت با موضوع بالا بردن سئو سایت دارید، می خواهید برای این سایتتان به گوگل تبلیغ بدهید؛ و این را هم می دانید که وبسایت شما با موضوع سئو سایت و با کلمه ی کلیدی “بالا بردن سئو سایت ” نیز رقیبان بسیاری دارد. هنگامی که شما می خواهید تبلیغتان را به گوگل بدهید رقیبتان نیز قصد این کار را دارد، در اینجا مبلغی که توسط صاحبان سایت به گوگل پیشنهاد میشود مزایده ای است مثلا شما میگویید من یک دلار میپردازم و سایت رقیب میگوید 2دلار میپردازم و به این صورت بالاترین مبلغ پیشنهادی توسط گوگل پذیرفته می شود.
همینطور ممکن است یک سایت با یک موضوع با یک کلمه ی کلیدی هیچ رقیبی نداشته باشد بنابراین با پیشنهاد کمترین مبلغ توسط صاحب سایت به گوگل ، گوگل تبلیغ را پذیرفته و پس ازدریافت این مبلغ تبلیغات وبسایتتان نشان داده می شود.
نکته ای که قابل توجه است این است که اگر شما برای انجام تبلیغات کلیکی تان از یک متخصص و فرد مشاور کمک گرفته باشید و تبلیغات کلیکی درست عمل کند، این هزینه ای که بابتش می پردازید اصلا مهم نیست چرا که بازدید بیشتر ؛ بیشتر ازاین مبلغی که هزینه کرده اید برایتان می ارزد. مثلا به ازای یک کلیک شما 1دلار پرداخت کرده اید، و یک فرد وارد سایتتان شده . ممکن است این فرد یک خرید با مبلغی ده ها برابر بیشتر از مبلغی که پرداخت نموده اید انجام دهد و شما تنها با یک کلیک به سود زیادی دست پیدا کرده اید. به همین راحتی!!!

2 نکته مهم در تبلیغات کلیکی گوگل

هرچند که تبلیغات کلیکی گوگل افراد زیادی را به سوی سایتتان هدایت میکند و میزان بازدید سایتتان را هم افزایش میدهد اما انجام این کار با در نظر گرفتن یکسری تکنیک های خاص باید انجام شود. ما دراینجا چند مورد را بررسی میکنیم:
1- شرکت کردن در کلاس های آموزشی و یادگیری نکات آموزشی مرتبط با کلمات کلیدی و اصول صحیح google adwords

2- انتخاب کلمات کلیدی درست و پر طرفدار در تمامی موتورهای جستجو
کلمه ی کلیدی ای که انتخاب می کنید اگر از 3 الی 5 واژه تشکیل شده باشد ؛به عبارتی هرچقدر کلمه ی کلیدی کوتاه تر باشد، رقابت نیز بیشتر می شود. چرا که برای متفاوت بودن از سایت های رقیبان باید کلمات کلیدی متفاوت و در عین حال پرطرفداراستفاده کنید.

توجه داشته باشید اگر که آشنایی زیادی با google adwords ندارید توصیه ما این است از یک مشاور برای تبلیغات کلیکی کمک بگیرید.

ما به شما پیشنهاد میکنیم اگر حساب خارج از ایران ندارید و یا برای مدیریت تبلیغاتتان نیاز به یک تیم قوی دارید با بخش تبلیغات گوگل آپ گوگل در تماس باشید.

جهت مشاوره رایگان و اعلام هزینه با شماره های زیر تماس بگیرید:

0213364525509128463963